1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

OSB Levha

* Kısaca kurutulmuş, ebatlandırılmış standart kereste diyebiliriz. Ancak özellikleri ve mukavemeti diğer kerestelere nazaran farklı bir yapıya sahiptir. Çünkü OSB özel fırınlarda istiflerin içine yerleştirilmiş elektronik nem ölçer ile kontrollü ortamda düşürülmüş, programlı tam otomatik makinalarda ebatlandırılmıştır. Suya ve neme son derece dayanıklıdır. Ahşabın kullanıldığı her yer rahatlıkla kullanılır.
* OSB Yüksek mukavemetli neme dayanıklı levhadır.
* İstenildiği takdirde ateşe dayanıklı OSB de üretilir.
* OSB ahşap panelller bakımlı ormanlarda özel yetiştirilen çam ağaçlarından elde edilen kütükler boyunda ve çeşitli kalınlıkta, yonga haline getirildikten sonra toz ve kirlerinden arındırılır. Kurutma işleminden geçirilen yongalar üç ana katmanda birbirlerine dik gelecek şekilde (Oriented) serilir. Daha sonra su geçirmez bağlayıcılar ve reçinelerle ısı ve basınç altında plaka haline getirilmesiyle paneller oluşturulur.

OSB Seçenekli Boyutlar
Kalınlık : 09 – 11 – 15 – 18 – 22 (mm)
En : 1220 – 1250 – 1830 (mm)
Boy : 2440 – 2500 – 1830

OSB Kullanım Avantajları;
* Yaklaşık 3 m²’ lik plakaları işçiliği kolaylaştırır, Taşınması ve nakliyesi kolaydır, Yapı güvenliğini arttırır, Dekoratiftir, taban ve tavan kaplamasına elverişlidir,
* Neme, böceklenmeye ve küfe dayanıklıdır,

Hangi Üstün Özelliklere Sahiptir?
Suda şişme yüzdesi ve eğilme direnci, test edilmiş ve sonuçları TS EN 300 Yönlendirilmiş Lif Levhalar Standardına uygun olarak üretilmiştir. Ayrıca FIRETEX yenma önleyici maddesi katkısı ile üretilen OSB-F adlı ürünün yanmaya karşı dirençli olduğu saptanmıştır.

OSB; Rutubete, Darbeye, Atese Dayanıklı Levha

OSB standart yonga levhaların kullanılamadığı ve daha fazla direnç gerektiren tüketim yerleri için geliştirilmiştir.Yapıların dış kısımlarında ve çatılarda kullanılacak OSB levhaları fenol esaslı tutkallarla üretilmiştir.Suda etkilenmez,yongaları birbirinden ayrılmaz,ev yapımında haşerelerce kemirilemez,zor tutuşma özelliğine sahiptir ve MDI tutkalı ve fenolik reçinelerle üretilmiştir.

Kullanım Alanları
Çatı kaplamaları, kiremit ve shingle altı levhası kaplamalarında,
Taşıyıcı zeminler, duvar ve ara bölme yapılarında,
Duvar kaplamalarında,
Fayans ve seramik altında neme dayanaklı, düz ve izoleli satıhların yapımında,
Yer döşemesi, kombine ve tek uygulamalarda
Depo, sahne, spor salonu, okul, sıra, masa yapımında,
Her türlü iç dekorasyon uygulamalarında,
Mobilya imalatında,
Ambalaj sanayinde,
Yat ve tekne dekorasyonunda,
Araç kasası imalatında,
Mağaza, dükkan yapımı ve dekorasyonunda,
Fuar standı uygulamalarında,
Askeri kışla, baraka, prefabrik yapılarda,

Ve buna benzer bir çok alanda kullanılabilir..

Ayrıca...

Hafif Çelik Villa Sistemleri İle Tanıştınız Mı?

Dünya üzerinde çelik sistemlerin kullanım oranının oldukça yüksek olmasına rağmen 40 yıldır betonarme yapılarla yaşayan …